Táto webová stránka používa cookies na zlepšenie naších služieb. Pokračovaním prehliadania našej stránky predpokladáme, že s ich používaním súhlasíte.

Vybavenie

Kúpeľne:

fac badkamer

Hlavná budova je vybavená  dvomi  kúpeľňami (páni/dámy). Obidve máju 2 umývadla, 2 sprchy a toalety. Kúpeľne sú vybavené  mydlom a toaletným papierom, sú dobre udržiavané v čistote. fac badhuis

Rozsiahla toaletná budova obsahuje toalety/pisoáre, 6 umývadiel a 4 priestranné sprchy. K dispozícii je mydlo a toaletný papier. Od roku 2016 sprchy majú uzamykatelné dvere, a priestory sú tak široké, že sa pokojne aj spolu s deťmi môžete osprchovať. Takže máme dosť prostriedkov, aby každý mal komfortný pobyt. 

fac badhuis1

fac badhuis2

 

 

fac afwasplekfac afwasruimte1

 

 

 

 

 

 

 

 

Umývací priestor:

Umývací priestor v hlavnej budove má pekný výhľad na kemp, sú tu dva drezy s teplou a studenou vodou. Vonku, pod strechou je tiež dvojitá príležitosť na umývanie riadu. Tak isto si tu môžete užívať pekný výhľad a je to skvelá príležitosť „na pokec“ s ostatnými hosťami. Kemping je vybavený pračkou a v prípade núdze sa dá používať naša súkromná sušička.

 

 

Kuchyňa:

Naša prijemná sedliacka kuchyňa sa nachádza v hlavnej budove a funguje ako multifunkčný priestor. Môže sa tu variť na plynovom sporáku alebo na murovanú sporáku na drevo, ktorý obsahuje aj pec (na pizzu?). Tento sporák môžete používať aj na kúrenie počas studených večerov na jar a na jeseň, a dá sa tu potom prijemné sedieť pri stole v teple. fac keukenfac kookgelegenheid1

fac keukenkast

 

 

V kuchyni nájdete stôl a stoličky, chladničku a sedliacku skriňu, kde sa nachádza náš „obchodík“. Tu máme na predaj naše domáce produkty, ako napríklad: džemov, uhorky, med od suseda, vajíčka a  turistické mapy. K dispozícii informacia o Regionu a cele Slovensko.  

fac broodserviceDonáška rožkov:

Počas väčšinu hlavnej sezóny (každopádne od 1. Júna do 15. Augusta) je možnosť objednania čerstvých rožkov a chleba. Lokálny pekár (z Hronca) ich deň potom ráno (o 6:00 hod) prinesie na kemp

 

"Stodola"; Multifunkčný priestor na stretnutie, oddych na terase, varenie, čítanie a informovanie:

Náš najnovší projekt je veľká drevená stodola. Stavaná pre extra pohodlie, a ideálne na stretnutie a na výmenu príbehov a skúseností. Je tu malý bar (samoobsluha) kde si môžete zobrať chladné slovenské pivko, víno, kávu a čaj alebo domáci likér. Skvelé miesto na oddych, a k tomu pekný výhľad!

fac terras 1fac schuur

Máme na predaj zmrzlinu a je tu možnosť chladiť vaše chladiace prvky. V stodole sa nachádza ďalšia pohodlná kuchyňa, s dvoma sporákmi a rúrou. Pravidelne sa tu pripravujú rôzne produkty, ako džemy a likéry, kde sa môžete prísť pozrieť alebo pomôcť. Na stene visí veľká mapa okolia, a nájde sa tu informácia o okolí a krabica s jednodňovými výletmi, v ktorej nájdete pripravené výlety a turistické trasy. Funguje to jednoduchým systémom; Vyberiete si s rodinou výlet, vyberiete plastifikovaný papier, a výlet je organizovaný! Ďalej sa tu nájde medzinárodná výmenná knižnica a spoločenské hry. 

WI-FI/ internet: Na celom kempe, na terase a v našom apartmáne je k dispozícii bezplatný internet.

fac vijver

Jazero na plávanie:

Plávať sa dá v biologickom jazere, plnenom s vodou z vlastného prameňa. Čistenie je prírodné (bez chlóru) a jeho plocha je 5x11 metrov. Hĺbka je 1,70-1,90. Plávanie je na vlastné riziko. Jazero je ohradené a iba väčšie deti dokážu otvoriť/zatvoriť bránu. Pre hostí s veľmi malými deťmi máme na požičanie nafukovacý detský bazén, ktorý si môžu postaviť vedľa stanu/karavanu.

fac kampvuurplaats

Ohnisko:

Ohnisko je pre spoločné užívanie, a je vybavené s lavičkami na sedenie. V stodole nájdete malé vankúšiky, ktoré si môžete zobrať k ohnisku.

Ohnisko je večer (tak isto ako stodola) ideálne miesto kde veľa hostí sa nenútene zhromaždí, ak si chcú pokecať s ostatnými hosťami, rozprávať príbehy alebo ich počúvať. Často sa tu vymieňajú aj rôzne tipy o výletoch. Každopádne sa tu stretnete s rôznymi národnosťami, tak si už začnite precvičovať cudzie jazyky na leto  :)  Máme na požičanie aj gitara ..... fac hangstoelen

 

Spoločne: 

Na kempingu sa nájdu na rôznych miestach stoličky, stoly, lavičky, hojdacie siete a visiace kreslá. Niektoré stoly a lavičky sú pod strechou, a každý ich môže používať.

fac gulasketel

Variť na ohnisku: Za malý poplatok máme na prenájom malý/veľký gulášový kotlík so statívom alebo panvicu so statívom, ak by niekto chcel spraviť guláš, palacinky alebo langoše nad ohňom. Sú u nás na predaj aj palice na špekačky

Ďalej máme na požičiavanie gril (na uhlie).  

Na kempe máme 2 veľké informačné tabule, kde sa nájdu  všeobecné informácie. Cestovný poriadok, otváracie hodiny COOP Jednota Rohozná, tipy na výlety, reštaurácie, pizza donáška, mapa okolia, nejaké naše rady a zamozrejme........... PREDPOVEĎ POČASIA :)  Predpoveď je aktualizovaná každý deň a predpovedá nasledujúce 2 dni. Používame na to najspoľahlivejšiu stránku tohto regiónu, www.shmu.sk

Na jednej z informačných tabúľ visí elektrický zvonček, ktorým nás môžete volať počas uvedených časov alebo v prípade núdze (tiež v noci) ak nás potrebujete.

Detské ihrisko:

Na detskom ihrisku sa nájdu hojdačky a veľká trampolína. V roku 2016 sa pridala profesionálna lanovka, na počesť nášho 10-ročného jubilea. Táto je vhodná pre deti ....a dospelých :)  Na kempe je volejbalové ihrisko, futbalové bránky a stôl na stolný tenis. Používanie všetkých týchto zariadení je na vlastné riziko.

fac speeltoestellenfac speeltoestel_2

 

 

Naše zvieratá:

Na sedliackom dvore, samozrejme, nemôžu chýbať zvieratá. A máme ich na kempe dosť! Nie je lepší pocit ako byť v okolí našich dvoj/štvornohých priateľov! A hlavne mladé zvieratá spôsobujú veľkú radosť u mladých aj starších.

Nájdu sa tu ovce, jahňatá, sliepky, kuriatka, psi, mačky a zajace. Všetci sú navzájom priateľmi. Deti ich môžu pohladkať a naučiť ako sa správne správať k zvieratám. Každý deň o 8.30 sa chovajú a pokojne nám môžete pomôcť.

fac dieren_1

fac dieren_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pohladkanie zajačikov:

Pre mladých zajačikov sme vymysleli malé (2x2 metrov) prenosné oplotenie. Radi bežia po tráve a zožerú všetko čo sa nájde pomedzi trávu. Deti (a tiež dospelí!) si môžu sadnúť medzi nich a pohladkať ich a pozrieť sa ako kosia náš trávnik :)  No, komu by sa to nepáčilo? 

fac knuffelboxfac knuffelbox 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kŕmenie  zvierat:

Počas školských prázdnin môžete pomôcť chovať zvierat každé ráno o 8.30. Toto je pre veľa detí špičkový moment dňa. Pravidelne sa narodí niečo malé …. Spolu chováme sliepky, kuriatka, zajace a ovce a niekedy je potrebné dať jahňatám fľašu alebo premiestniť ovce. Takto sa naučíš čo ktoré zviera konzumuje

fac dieren voeren 1fac dieren voeren 2

 fac dieren voeren 3

Elektrika:fac stekker type E

Kemping je vybavený s dostatočným počtom pripojenia na elektriku (10A). Potrebuješ na to zástrčku typu E ako je zvyčajne na Slovensku.

Pračka/sušička:

Na zadná strana toaletnou budovou je umiestnená pračka. Šnúry na sušenie nájdete  medzi prvou a druhou terasou, za jazero. Pri zlom počasí máte možnosť vyvesiť prádlo pod strechou, a je možné používať našu sušičku. Keďže všetci majú radi teplú vodu pri sprchovaní a umývaní riadu, odporúčame používať pračku namiesto ručného  prania. Pračka perie o veľa efektívnejšie, spotrebuje menej vody a iba studenú vodu. Takto ostane viac teplej vody na umývanie riadu a sprchovanie, čo je pre každého príjemné. Aby sme podporili používanie pračky, znížili sme cenu čo najnižšie. Cena je vrátané pracieho prášku a aviváže. Malé ručné prania (2-4 kusov) sa môžu prať v umývadlách, keďže na to nemáme špeciálne zariadenie.  

Životné prostredie:fac milieu tekst

Snažíme sa aby sme šetrili prírodu, kde sa to len dá. Úpravy a inovácie skúšame urobiť tak, aby boli trvale voči prírode. Umývadlá, toalety a sprchy sú upravené aby sa používalo menej vody, sprchové hlavice šetria vodu (ale este stále je dobrý vodný prúd), svetlá a žiarovky sú nízko-wattové a používajú sa detektory tmy a pohybu. Máme špeciálne zariadenie zvlášť pre šedú a čiernu vodu. Odpad sa triedi samozrejme aj na dovolenke! Máme na to niekoľko kontajnerov a big-bagov pod strechou medzi šopou a dielňou.

Odpad:

Keďže máme radi našu prírodu, chceme spolu s našimi hosťami triediť čo najviac odpadu.fac vuilnis tekst SK Na Rohoznej to funguje takto: Zvlášť sa triedi sklo. Plech, tetra-balenia a plasty idú spolu. Ďalej sa triedi kartón a takisto batérie (tie môžete odovzdať nám). Jedlý zelený odpad poteší naše zvieratá. A z nejedlého zeleného odpadu sa robí kompost za bylinkovou záhradou pri parkovisku. Pod strechou medzi šopou a dielňou sú kontajnery a big-bagy. Je tu jasne uvedené, čo sa kam má dať. Pekne vás poprosíme triediť, to naozaj pomôže! Prázdne zeleninové a džemové poháre môžete priniesť k hlavnej budove (kde sa umýva riad) spolu s vrchnákom. Tieto poháre recyklujeme teda používame este raz.